Co robić kiedy samochód zawodzi?

Awaria auta – mieliście kiedyś taką sytuacje?

Szykujecie się do ważnego wyjazdu a Wasz samochód buntuje się i wcale nie chce odpalić. Zamiast ważnego wyjazdu, pozostajecie w domu, bezsilni, ponieważ bez auta, jak bez ręki. Albo jeszcze inna sytuacja. Jedziecie całą rodziną na wakacje, jesteście już w połowie drogi, setki kilometrów od swojego domu ale do celu pozostał Wam jeszcze kawałek. Nagle auto gaśnie i za nic dalej nie pojedzie. Plany na wakacje całkowicie zepsute, bo bez auta nigdzie nie ruszycie dalej. Co robić w takich sytuacjach, kiedy samochód nie chce z Wami współpracować?

 

Przede wszystkim nie należy panikować

W końcu to nie Wam po raz pierwszy auto się zepsuło, inni mogli mieć już podobną sytuację. Potem trzeba zastanowić się nad swoim położeniem i wezwać odpowiednich ludzi do pomocy. Zanim jednak chwycicie za telefon, to spójrzcie co może być powodem awarii. Trzeba przyznać, że bywają takie sytuacje, kiedy auto nagle staje, ponieważ…ktoś zapomniał zatankować auta. Nie ma się co wstydzić takie sytuacje się zdarzają. Jeżeli i Was tak będzie, to w następnej kolejności zadzwońcie po autopomoc Wrocław. Jeżeli zdarzy Wam się taka sytuacja, w okolicach tego miasta, to na pewno przyjadą Wam z pomocą, nawet jeżeli zabraknie Wam paliwa. Wystarczy tylko im powiedzieć przez telefon, a oni przywiozą Wam baniak. Jest to jedna z tych usterek, które pozwolą Wam na kontynuowanie drogi.

Są jednak cięższe sytuacje, kiedy wcale nie paliwo jest winne, tylko jakaś głębsza awaria. Na szczęście w takim momencie autopomoc z Wrocławia jest w stanie do Was szybko dojechać. Oczywiście będą starali usunąć awarię na miejscu. Jednak, jeżeli nie dadzą rady to zabiorą Wasze auto na lawetę, do warsztatu lub do Waszego rodzimego miasta. To Wy musicie wybrać, gdzie dokładnie chcecie jechać.

Zanim jednak skorzystacie z takiej pomocy, to ustalcie cenę, abyście nie przeżyli zaskoczenia. Taka pomoc drogowa jest naprawdę w stanie zdziałać bardzo dużo i zawsze pomogą Wam w razie wszelkich awarii drogowych.