Jak wybrać lakiernika?

Kolizja drogowa, rysa pozostawiona przez innego kierowcę czy przez nas samych, kiedy wjeżdżaliśmy w ciasną bramę – istnieje wiele okazji, przy których lakier naszego samochodu może ucierpieć. Nawet pojedyncza rysa na nowym, eleganckim pojeździe może razić w oczy. Bywa również, że po prostu właścicielowi nudzi się dotychczasowy kolor samochodu i pragnie nowego wyglądu, a nie chce zmieniać auta, z którego jest zadowolony. W każdym z tych wypadków pomóc może dobry lakiernik.

Jak znaleźć lakiernika?

Współcześnie najłatwiej dotrzeć do szerokiego wyboru usługodawców poprzez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład frazę „lakiernik Wrocław”, aby znaleźć szereg adresów, pod które możemy się udać ze swoim samochodem. Warto przy okazji poczytać opinie klientów na temat konkretnego salonu – mogą nam one pomóc w wyborze odpowiadającego nam specjalisty. Jeśli nasz znajomy niedawno lakierował swój samochód, dobrze jest również wykonać telefon do niego – o wielu dobrych usługodawcach dowiadujemy się tak zwaną „pocztą pantoflową”.

Ile kosztuje pomalowanie jednego elementu?

To podstawowe pytanie, jakie powinniśmy zadać specjaliście, który przyciągnie naszą uwagę. Ceny za polakierowanie jednej części samochodu (maski, zderzaka, błotnika) mogą być różne – w zależności od wielkości części, miasta, w jakim oferowana jest usługa, a także trudności, jakie może nastręczyć jej wykonanie (niektórzy lakiernicy doliczają dodatkową kwotę na przykład wtedy, kiedy konieczne jest wyjęcie szyby). Zazwyczaj ceny za pomalowanie jednej części wahają się w przedziale 150-400 zł. Jeśli chcemy więc pomalować cały samochód, musimy przygotować się na spory wydatek.