Zalety transportu ciężarowego z HDS

HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy, to urządzenie montowane zazwyczaj na nadwoziu samochodów ciężarowych. Jego zalet jest wiele. Warto poznać niektóre z nich. Zapraszamy do lektury!

Przewożenie specyficznych ładunków

Transport ciężarowy z HDS używany jest najczęściej do przewożenia ładunków bardzo ciężkich i ponadgabarytowych, które nie mieszczą się na standardowej naczepie ciężarowej. Ładunki te występują głównie w składach i hurtowniach budowlanych. Samochody z HDS bez problemu mogą podjąć taki ładunek, dzięki czemu wykonawca projektu zaoszczędzi wiele czasu.

Uniwersalne możliwości

Dzięki wielu możliwościom, jakie stwarza HDS, takim samochodem można przewozić wiele różnych ładunków. Należą do nich m.in. kontenery, beczki, maszyny budowlane i rolnicze, rusztowania, płyty drogowe, studnie, a nawet baraki. Transport ciężarowy z HDS obsługuje również przewóz ładunków sypkich i niebezpiecznych. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, HDS można użyć jako ładowarki lub koparki.

Modyfikacje

Dźwig HDS lubi się zmieniać. Bardzo łatwo można go przekształcić w koparkę, która bez problemu załaduje piasek, żwir, a nawet śnieg. Po zamontowaniu odpowiedniego wywrotu samowyładowczego, towar sypki można równie łatwo rozładować, bez angażowania siły ludzkich rąk.

Profesjonalny operator dźwigu HDS

Dźwig HDS może być obsługiwany jedynie przez wykwalifikowanego operatora. Dzięki temu można wierzyć, że załadunek i rozładunek towaru przebiegnie bez komplikacji.